HCG w kulturystyce- Wszystko co musisz wiedzieć

hcg steryd kulturystyka

Co to jest HCG?

HCG czyli Gonadotropina kosmówkowa czyli hormon odpowiedzialny za produkcje testosteronu oraz prawidłową pracę jader męskich. Gonadotropina kosmówkowa u kobiet to z kolei pierwszy znak i badanie w przypadku planowania lub nieplanowanego zajścia w ciąże, dokładnie to badanie beta hcg, które po 10dniach daje bardzo klarowna informacje czy kobieta jest czy nie jest w ciąży.

Tutaj przytoczę pewna ciekawostkę, gdy chcemy mieć pewność odnośnie oryginalności HCG, które posiadamy , można w bardzo łatwy sposób to sprawdzić. Mianowicie wystarczy kilka kropli gotowego produktu nanieść na test ciążowy, który powinien jednoznacznie pokazać, że test wyszedł pozytywnie ( 2 kreski).

W sportach siłowych i kulturystyce HCG jest używane do tzw. odbloku po cyklu, jak i również w trakcie cyklu o dłuższym czasie (powyżej 16tyg). Najpopularniejszym spotykanym stężeniem w jakim napotykamy HCG jest 5000iu (internacional units), w przeszłości można było napotkać również w wersji 1500iu oraz 2000iu.

Dawkowanie HCG

10-15 lat temu i niekiedy jeszcze dziś ,niektórzy błędnie stosują HCG, ponieważ od razu wbijają całą zawartość opakowania na jeden raz, co jest błędem i może spowodować więcej problemów niż korzyści. Dziś większość kulturystów i sportowców różnych dyscyplin wiedza już o tym by maksymalna dawka nie przekraczała 1500iu na jeden zastrzyk. Taki zastrzyk wykonujemy co 3 dni ponieważ okres półtrwania substancji w organizmie wynosi 36 godzin.

Przy używaniu HCG w trakcie cyklu należy przyjmować dawkę minimalna, która wynosi 500iu co 2 dni przez okres 2 tygodni, później należy zrobić przerwę około 4 tygodni i ponownie można podawać w tej samej minimalnej dawce. W krótkich cyklach do 16 tygodni podawania HCG nie ma większego sensu, poza zbędnym wydawaniem pieniędzy.

Wspomnieć należy również o tym, jak należy przyjmować HCG. Są dwie szkoły: zastrzyk domięśniowy oraz podskórna insulinówka. Tak naprawdę nie ma znaczenia którą formę wybierzecie – obie są tak samo skuteczne, z tym ze zastrzyk podskórny w brzuch jest wygodniejszy.

Jak przechowywać HCG?

Wiele osób popełnia podstawowy i bardzo istotny błąd w tej bardzo ważnej kwestii. Otóż po zakupie HCG należy je przechowywać w lodowce, ponieważ przechowywanie w cieple domowej temperatury , gonadotropina kosmówkowa wytraca swoje wartości, szczególnie gdy już zmieszamy ze sobą proszek (HCG) z rozpuszczalnikiem.

Czy warto przyjmować HCG?

Na pewno zauważyliście pewną przypadłość podczas stosowania testosteronu, mianowicie pomniejszenie jader, które z normalnych rozmiarów , stają się bardzo małe. To dlatego, że podając testosteron zewnętrzny, blokuje się produkcję własnego testosteronu. I po to właśnie stosuje się HCG by jądra powróciły do naturalnych rozmiarów , a produkcja testosteronu powróciła do normy.

Jest również możliwość, że jądra same wrócą do swoich rozmiarów a także testosteron powróci do normy – jeżeli jesteś 20-letnim młodym człowiekiem a cykl trwał 6tyg to w parę miesięcy tak się właśnie stanie. W każdym innym przypadku nie ma co liczyć na cuda i należy oczekiwać wielu długich miesięcy na powrót do normalności.

Błędem również jest myślenie, że wbijemy trzy zastrzyki i po sprawie, jądra wrócą i wszystko będzie super. Tak nie będzie, a wiele początkujących osób tak niestety myli twierdząc później, że wbiłem HCG i nie działa. Przy krótkich cyklach do 12 tygodni minimum potrzebne będą 3 opakowania HCG. Przy dłuższych cyklach to sprawa bardziej skomplikowana, zazwyczaj odblok trzeba powtórzyć dwukrotnie. Niestety, im dłuższy cykl tym powrót do rzeczywistości jest trudniejszy i dłuższy.

HCG – Podsumowanie

HCG jest niezbędne po cyklu a czasami w trakcie długich cykli, także w trakcie cyklu. Jeżeli chcecie aby wasz naturalny testosteron wrócił do normy a płodność była jak wcześniej to bez prawidłowego używania HCG nie będzie to możliwe. HCG możecie kupić w naszym sklepie online w atrakcyjnej niskiej cenie. Zapraszamy!

3.3/5 - (6 votes)