Jak stosować odblok – clomid?

Jest to artykuł dla początkujących więc będzie prosto, krótko i na temat. Średniozaawansowani i zaawansowani tego czytać nie potrzebują ponieważ wiedzą jak ważny jest odblok po cyklu, tzw. PCT.

Więc najprościej rzecz ujmując, odblok jest po to ,żeby po cyklu WASZE JAJKA i PRZYSADKA MÓZGOWA ponownie pracowały normalnie, tak jak wszystkie inne hormony. Jeśli odblok nie zostanie przeprowadzony a jesteście jeszcze młodzi to wasz organizm sam powróci do normy…ale nie za tydzień ani za miesiąc tylko za 4-8-12 miesięcy w zależności od cyklu itp.

Co to jest Clomid?

Clomid (Clomiphene Citrate) Jest on syntetycznym estrogenem wydawanym z przepisu lekarza w celu usprawnienia owulacji u kobiet. 

Większość sterydów anabolicznych, zwłaszcza androgenów, powoduje inhibicję własnej produkcji testosteronu. Kiedy kulturysta kończy cykl sterydowy, naturalna produkcja testosteronu nie istnieje, a poziom sterydów we krwi zmniejsza się. Pozostawia to po sobie współczynnik kataboliczny: wysoki poziom hormonów anabolicznych we krwi, skutkiem czego organizm znajduje się w stanie katabolizmu i w konsekwencji większość nabytej w czasie cyklu tkanki mięśniowej zostanie stracona.

Jak działa Clomid?

Clomid stymuluje podwzgórze, które z kolei mobilizuje przedni płat przysadki mózgowej (inaczej hypophysis) do uwalniania hormonów gonadotropowych. Hormony te to folikulotropina (FSH) i hormon luteinizujący (LH – inaczej hormon pobudzający komórki śródmiąższowe (ICSH)). FSH pobudza jądra do produkcji większej ilości testosteronu, zaś LH stymuluje je do jego sekrecji. Ten mechanizm sprzężenia zwrotnego znany jest jako układ podwzgórze – przysadka – jądra ( HPTA – hypothalamic – pituitary – testes axis), który przyczynia się do wzrostu własnej produkcji testosteronu i wzrostu jego poziomu we krwi, aby częściowo zrekompensować zmniejszające się poziomy sterydów egzogenicznych. Jest to istotne, aby zminimalizować pocyklową utratę masy mięśniowej.

Kiedy rozpocząć stosowanie Clomidu?

Właściwy czas rozpoczęcia podawania Clomidu zależy od typu i cyklu sterydów, które się używa. Różne sterydy mają odmienne okresy półtrwania (wskazuje to na czas, w jakim ilość danej substancji zmniejsza się we krwi), a podawanie Clomidu powinno być dostosowane właśnie do niego. 

Metanabol/winstrol/anapolon-clomid należy zacząć podawać na następny dzień po zakończeniu metki

Test prop/tren/npp-clomid należy zacząć podawać 3dni po ostatnim zastrzyku

Test cypio/enan-clomid należy zacząć podawać 2tygodnie po ostanim zastrzyku

Test susta/mix/deka/bold-clomid należy zacząć podawać 3tyg po ostatnim zastrzyku