Jak stosować odblok – proviron?

Jest to art dla początkujacych więc będzie prosto, krótko i na temat. Sredniozaawansowani i zaawansowani tego czytać nie potrzebują ponieważ wiedzą jak ważny jest odblok po cyklu, tzw PCT.

Więc najprościej rzecz ujmując, odblok jest po to ,żeby po cyklu WASZE JAJKA i PRZYSADKA MÓZGOWA ponownie pracowały normalnie, tak jak wszystkie inne hormony. Jeśli odblok nie zostanie przeprowadzony a jesteście jeszcze młodzi to wasz organizm sam powróci do normy…ale nie za tydzie ani za miesiąc tylko za 4-8-12 miesięcy w zależnosci od cyklu itp.

Co to jest Proviron?

Proviron jest czysto androgennym sterydem bez właściwości anabolicznych. Lek jest używany zarówno jako antyestrogen, który zapobiega aromatyzacji do estrogenów, jak i ze względu na swój utwardzający efekt. W przeciwieństwie do Nolvadexu (który jedynie zapobiega łączeniu się estrogenów z receptorami i blokowaniu ich), Proviron zapobiega tworzeniu się estrogenów. Gdy zachowany jest niższy poziom estrogenów, sportowcom udaje się uniknąć lub w znacznej części zapobiec retencji wody i zmniejszyć ryzyko ginekomastii oraz odkładania tłuszczu.

Kiedy stosować Proviron?

Proviron jest popularny jako antyestrogen używany po cyklu SAA (by zapobiec staniu się estrogenowi dominującym hormonem i podnieść poziom seksualności utraconej z powodu niskiego poziomu androgenów). W rzeczywistości lek ten jest używany w medycynie w celu zwiększenia produkcji spermy i wyeliminowania zaburzeń seksualnych u mężczyzn. W niektórych wypadkach Proviron jest przepisywany kobietom, aby zahamować lub całkowicie zatrzymać menstruację. U mężczyzn jedynie zastępuje poziom androgenów, nie leczy problemów niskiej produkcji testosteronu. Obniżenie ilości estrogenów skutkuje zwiększoną aktywnością układu podwzgórze – przysadka – jądra. Kiedyś Proviron był używany przez sportowców przez cały rok w celu zwiększenia twardości umięśnienia.