Jak szybko działają sterydy

jak szybko działają sterydy

Szybkość działania sterydów

Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest wiele grup anabolików/sterydów i każdy działa trochę inaczej, szybciej wolniej itp. Więc najlepiej rozbić to na podgrupy : sterydy w tabletkach i sterydy w zastrzykach.

Sterydy w tabletkach

Zdecydowana większość tabletek to będą najszybciej działające sterydy, ponieważ błyskawicznie dostają się do naszego krwioobiegu i zaczynamy czuć ich działanie nawet w ten sam dzień w którym zaczynamy je brać, np:

 • Clenbuterol – u większości osób działanie czuć już po 15min od spożycia, więc bardzo szybko.
 • Anapolon – podawany 20min przed treningiem zostanie zauważony przez nas w trakcie treningu , więc również działa bardzo szybko , lecz w zupełnie inny sposób.
 • Metanabol – jego działanie możemy zauważyć już po kilku dniach.
 • Winstrol – tutaj na pierwsze odczucia w działaniu trzeba poczekać tydzień czasami nawet dwa tygodnie.

Opisy wszystkich sterydów możecie znaleźć na naszym blogu , tam będą dokładne informacje jak działają poszczególne sterydy, jakie mają wady i zalety.

Sterydy w zastrzykach

 • Testosteron Iso to najszybsza dostępna forma testosteronu, działa w ten sam dzień i to dość odczuwalnie jeżeli pójdziecie na trening tego samego dnia. Minusem jest to że trzeba przyjmować go min 1 raz dziennie.
 • Anapolon i metanabol w zastrzykach działają od razu w pierwszy dzień, ciężko spotkać na rynku ale warto się naszukać bo są to bardzo dobre środki.
 • Testosteron Prop – jego czuć już po 2-4dniach więc dość szybko i wystarczy podawać go co 2dni.
 • Trenbolon Acetat – działa w podobnym czasie co testosteron prop, tylko 10x mocniej! oczywiście ma to swoje skutki, o których poczytać możecie w osobnym art.
 • Testosteron enan/ cypio/ susta – pierwsze odczucia pojawiają się po ok 2-3tyg więc już trochę trzeba się naczekać, za to zastrzyk wystarczy na ok. 5 dni.
 • Boldenon/Deka to środki na których działanie czeka się nawet ok 5tyg ale z góry zakłada się ich przyjmowanie na cykle 16-20 tygodni minimum.
 • Undekaniat testosteronu: najdłuższy ester testosteronu który uwalania się bardzo długo i tak na prawdę na jego efekty możemy czekać miesiąc- dwa, niektórzy nawet trzy miesiące! Ma on jednak swoją bardzo dużą zaletę , przyjmuje się go raz na 5-6tyg. Ma również ogromną wadę, jest bardzo trudno dostępny i bardzo drogi.

Jak szybko działają sterydy – Podsumowanie

To tylko kilka przykładów środków i tego jak szybko działają, nie ma jednej reguły, co środek to inaczej, dochodzi też kwestia tego że zazwyczaj na cyklu ludzie przyjmują 2-3-5-6 środków różnych na raz i nie da się jednoznacznie stwierdzić który sterydy kiedy odpalił , ponieważ nakładają się na siebie a odpowiednio dobrane dają efekt synergii. Co człowiek to inaczej, tak można też określić wpływ genetyki na to w jakim tempie działają na kogo sterydy. Bo zupełnie inna sprawa będzie jeżeli ktoś jest mezomorfikiem o krwi zero a inaczej u ektomorfika, niestety genetyki nie oszukamy i ma ona kolosalne znaczenie przy wszystkim.

Wszystkie wymienione sterydy oczywiście znajdziecie na naszej stronie 🙂