Oczyszczanie organizmu ze sterydów

oczyszczanie organizmu ze sterydów

Pod pojęciem sterydów mogą kryć się sterydy anaboliczne oraz kortykosteroidy. Ich stosowanie najczęściej jest uzasadnione. Kortykosteroidy stosowane są w terapii licznych schorzeń, zaś zastosowaniem sterydów anabolicznych jest wspomaganie wydolności fizycznej i rozbudowy masy mięśniowej. Ale nie tylko – sterydy anaboliczne stosowane są także w celu redukowania takich objawów andropauzy, czyli występującego wraz z wiekiem spadku syntezy testosteronu jak spadek libido czy przyrost tkanki tłuszczowej. Stosowanie sterydów jest uzasadnione, jednak należy robić to w sposób umiejętny. W przeciwnym razie może dojść do przedawkowania sterydów, pojawienia się efektów ubocznych i konieczności oczyszczenia organizmu ze sterydów.

Czy potrzebujesz oczyszczenia organizmu ze sterydów?

Stosowanie sterydów anabolicznych zgodnie z zalecanym dawkowaniem prowadzi do pojawienia się takich pożądanych efektów jak wzrost libido, wzrost siły i wytrzymałości, przyrost masy mięśniowej, przypływ energii. Takie działanie sterydów anabolicznych wynika z działania analogicznego do testosteronu – męskiego hormonu płciowego.

Nieumiejętne stosowanie sterydów anabolicznych, sprowadzające się przede wszystkim do przyjmowania zbyt wysokich dawek, może wywołać niepożądane efekty uboczne. U mężczyzn zaobserwować można wypadanie włosów, trądzik, spadek objętości jąder,powiększenie gruczołów piersiowych, bezpłodność, problemy z wątrobą i nerkami, nadciśnienie. U kobiet niepożądane działanie sterydów anabolicznych sprowadza się do maskulinizacji, czyli podkreślenia cech męskich. Zaobserwować można łysienie androgenowe, trądzik, obniżenie głosu, nieregularne występowanie miesiączek.

Niektórzy decydują się na stosowanie sterydów anabolicznych pomimo pojawienia się niechcianych zmian w wyglądzie. Jednak zaobserwowanie u siebie niepożądanych efektów działania sterydów anabolicznych, które występują z takim natężeniem, że utrudniają codzienne funkcjonowanie i rzutują na stan zdrowia – powinno skłonić do podjęcia decyzji o oczyszczaniu organizmu ze sterydów. Oczyszczanie ze sterydów jest potrzebne również wtedy, gdy z różnych powodów podjęta zostanie decyzja o przerwaniu ich stosowania.

Na czym polega oczyszczanie organizmu ze sterydów?

Działanie sterydów anabolicznych sprowadza się do naśladowania w organizmie działania testosteronu – męskiego hormonu płciowego. Długotrwałe stosowanie sterydów prowadzi do spadku syntezy testosteronu w organizmie. Oczyszczanie organizmu ze sterydów anabolicznych ma na celu na tyle umiejętne wycofanie preparatu, aby przywrócić organizm i gospodarkę hormonalną do stanu fizjologicznej równowagi. Co to oznacza? Zastosowaniu każdorazowej dawki sterydu towarzyszy wywołanie w organizmie stanu towarzyszącego fizjologicznej syntezie testosteronu – i stan ten nie może zostać nagle przerwany. Należy stopniowo ograniczać dawki stosowanych sterydów – dzięki temu organizm ma szansę zaadaptować się do nowych warunków i wznowić syntezę testosteronu. Zapewni to płynne przejście z oddziaływania sterydów anabolicznych na działanie fizjologicznego testosteronu.

Jak przebiega oczyszczanie organizmu ze sterydów?

Nagłe odstawienie sterydów anabolicznych lub zbyt szybkie zmniejszanie dawek sprawia, że znacząco ograniczone zostaje stymulowanie organizmu z zewnątrz analogami testosteronu, a jednocześnie – synteza testosteronu nie powróciła do fizjologicznych stężeń. Wówczas doświadczyć można efektów ubocznych, które wynikają ze zbyt niskiego poziomu testosteronu w organizmie. Mowa o takich objawach jak:

 • zmęczenie
 • ból głowy
 • stany depresyjne
 • spadek libido
 • przyrost tkanki tłuszczowej
 • bóle mięśni i stawów
 • nudności
 • spadek ciśnienia krwi
 • bezsenność

Objawy te są uciążliwe, jednak nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Konieczne jest po prostu zminimalizowanie ich nasilenia – a w tym pomóc ma stopniowe zmniejszanie dawek sterydów. To, w jakim tempie przebiega proces oczyszczania organizmu ze sterydów zależy od takich czynników jak:

 • łączny czas stosowania sterydów
 • średnia dawka sterydów przyjmowana jednorazowo
 • ogólny stan zdrowia
 • droga podania sterydów (doustnie, w formie zastrzyków)

Najlepiej wspomóc oczyszczanie dobrą zdrową/ zbilansowaną dietą, oraz takimi środkami jak Proviron, Clomid czy Pregnyl.

Średni czas oczyszczania organizmu ze sterydów to kilka tygodni. Jest to jednak zależne od tego jakie środki byly przyjmowane oraz jak długu. Najdłużej zajmie pozbywanie się z orgaznimu wszelkich nandrolonów i będzie to nawet do 8 miesiecy! Bardzo istotne jest prawidłowe przyjmowanie Deki żeby potem właśnie przez wiele miesięcy nie było problemów. Od tego jestem ja by Wam doradzić co i jak brać:)