Sterydy anaboliczne a alkohol

sterydy a alkohol

W jednym z poprzednich artykułów napoczęty został temat spożywania alkoholu przy sterydach anabolicznych, tutaj rowzine ten temat dokładniej.

Sterydy a alkohol – to jak to wygląda ? pić czy nie pić? piwko? winko? wódeczka? a może whisky? Do wyboru i koloru haha 🙂 Jeśli coś już macie wybrać to najmniej szkodliwe będzie wino, ale nie cała butelka tylko lampka do kolacji. Lub jeszcze gorsza sytuacja czyli całonocna grubo zakrapiana impreza, po której przez kilka dni dochodzimy do siebie.

Zacznijmy od negatywnego wpływu na zachowanie człowieka który jednocześnie przyjmuje sterydy i pije alkohol. Nie jest on najczęściej świadomy że same sterydy już podnoszą ciśnienie a jak jeszcze dodają alkoholu który również podnosi to ciśnienie to za każdym razem balansujemy na krawędzi , po przekroczeniu której najlższejszą opcją będzie wizyta na szpitalnym łóżku. Samo ciśnienie to jedyny problem. Ludzie podwójnie doładowani dostają tzw. tryb nieśmiertelności i z uśmiechem na twarzy podejmują się nieracjonalnych zachowań jak np. wyzywanie bramkarzy w klubie na pojedynek lub podbijanie do kobiet zajętych , których facet stoi obok a Ty nie robisz z tego problemu, bo przecież jesteś bogiem i możesz go w każdej chwili usunąć:)

To ogólnie rodzi problemy gdy tylko wychodzisz z kolegami zabalować na mieście. Lecz w domu niestety nie jest lepiej, wielu facetów zostaje prawdziwymi samcami alfa i koniecznie chcą pokazać kto jest Panem domu! Żona z liścia a dzieciak na kopach do szafy, ah to jest prawdziwy kozak 😀

Następny aspekt to typowo zdrowotny. Jak wiemy sterydy anaboliczne kopią po narządach, szczególnie po wątrobie, a co się stanie jak zalejesz tą wątrobę jeszcze 0.7L pysznej zimnej wódeczki? Hmm a może krok dalej bo jeszcze jakąś tabletkę ecstasy, kilka red bulli no i cała garść suplementów diety. Żeby było już tak bardzo Januszowato to dodajmy 1x dziennie burgera z Maca, i pizzę no i kebsik w nocy. Jaki wynik dostaniemy z tego połączenia? jest to najlepsza droga do marskości wątroby a co idzie dalej? śmierć.

A może przekona Was inna zaleta połączenia sterydów i alkoholu? Ginekomastia czyli męskie cycki:). Niewiele osób wie ale nadmierne spożywanie alkoholu powoduje znaczące podniesienie estrogenu. Oczywiście jak bijesz teścia to również podbijasz estrogen i finalnie Twoje cycki maja idealne warunki do wzrostu. A jak już nabędziesz tej wspaniałej pięknej charakterystycznej dla faceta. Więc NIE, zdecydowanie NIE chcesz tego, ponieważ jak już nabędziesz męskich cycków to bardzo trudno będzie się ich pozbyć, zazwyczaj związanie jest to z operacją.

Przejdźmy do ostatniego aspektu i do tego niesamowicie ważnego. Wyobraź sobie zaczynasz tydzień w poniedziałek i do soboty rano masz za sobą 5 treningów, dawałeś z siebie wszystko, pot lał się litrami, ciężary coraz większe, za chwilę będziesz na klatę robił 140kg na serię, wszyscy na Ciebie zaczynają patrzeć z podziwem, lubisz to prawda?:) I przychodzi sobota wieczór. Telefon dzwoni, dupy na FB piszą że będzie dobra imprezka w clubie X. I co pojedziesz? skusisz się? raczej tak. Więc napiszę co się w tedy dzieje w Twoim organizmie : Zaczynasz tankować, którego poziom we krwi zwiększa się coraz bardziej. Zgadnij co się dzieje jeszcze? poziom Twojego naturalnego i syntetycznego testosteronu spada i to drastycznie. Czyli jednocześnie wbijasz w siebie testosteron i powodujesz jego obniżanie. Uwieź organizm tego nie lubi. Co jeszcze? Drastycznie spada synteza białek. Jest to kwestia indywidualna czy połowy protein które będziesz przyjmować czy może więcej.

Dlatego analizując te fakty (potwierdzone badaniami) zastanów się 2 razy czy na pewno chcesz się narażać i zabierać sam sobie przyszłe przyrosty, a często gęsto tracić dotychczasowe efekty.

Według mnie jeżeli ktoś bardzo lubi napić się piwka czy winka, to jedno w tygodniu nie zaszkodzi a mózg dostanie trochę dobrej energii i luzu. Pamiętajcie żeby nie pić solo, dodać jedzenie do tego. Będzie „zdrowiej:”